„Ботев” отново не победи у дома

Врачанският „Ботев” не можа да се поздрави с пълен успех и при второто си домакинство в шампионата на „Б” групата.

Гостуващият отбор на „Калиакра” (Каварна) оказа сериозен отпор на врачани и успяха да спечелят една точка, след като на два пъти изоставаха в резултата. Последният съдийски сигнал дойде при равенство – 2-2.

Всичките попадения бяха отбелязани през първото полувреме, което определено бе по-интересно от второто. Врачани започнаха със самочувствие и направиха няколко опасни рейда към вратата на гостите. Още в 8 минута дебютиращият в отбора Жак Коен получи топката в отлична позиция, но с глава я изпрати над вратата. Ботевци все пак стигнаха до гол в 20 минута след отлично изпълнен пряк свободен удар от Илия Илиев и Петър Альошев с глава отбеляза ефектно попадение. За жалост домакините не се възползваха от психологическия превес и допуснаха изравняване 3 минути по-късно – Иван Петков с глава засече центрирана топка и отблизо отбеляза.

„Ботев” излезе за втори път напред в 35 минута. Младият Жак Коен се възползва от недоразумение в отбраната на каварненци и технично прехвърли вратаря Илиев. Отново обаче домакините допуснаха леко изравняване само две минути по-късно. Иван Петков за втори път получи удобна топка в наказателното поле и с глава се разписа за 2-2.

През втората част ботевци установиха териториален превес и организираха редица атаки към вратата на „Калиакра”, всичките останали безплодни. Тук трябва да споменем и добрата игра на вратаря на гостите, който отрази силен удар от десетина метра на Киров. Към края на мача гостите се затвориха в своята половина да пазят резултата, което им се удаде. Заключителният щурм на „Ботев” можеше да завърши с гол, но в последната минута на продълженията удар на Какалов премина край страничната греда.

Старши треньорът на врачани Ясен Петров не бе удовлетворен. „Допуснахме леки голове веднага след като повеждахме в резултата. Освен това пропускаме положения, създадени с труд. Сработването на отбора изисква време. Младите в отбора имат притеснения, но с натрупването на мачове трябва да израстват.”

„Ботев” (Враца) – Веселин Цветковски, Камен Каменов, Георги Павлов (73 – Кристиян Димитров), Петър Альошев, Георги Пейчев, Николай Николов (46 – Симеон Мечев), Васил Велев, Илия Илиев /кап./, Георги Какалов, Жак Коен (46 – Александър Киров), Юлиан Ненов; старши треньор – Ясен Петров.

„Калиакра” (Каварна) – Димитър Илиев, Дарин Андонов, Иван Райчев /кап./, Михаил Минков, Георги Христов, Милен Бонев, Християн Кожухаров, Джунейт Яшар, Георги Димитров (78 – Георги Кичуков), Янислав Иванов (82 – Пламен Димитров), Иван Петков (88 – Латин Венков); старши треньор – Левент Аврамов.