Монтана пак не успя срещу Берое

Баскетболистките на Монтана загубиха и втората финална плейофна среща в Стара Загора. Този път монтанчанки отстъпиха с 83:90 точки на Берое. Така Берое е на мач от спечелване на титлата. Третият сблъсък е утре в зала „Младост“ в Монтана с начален час 18. В зала „Общинска“ Берое имаше преднина в началните минути. Във втория период момичетата на Преслав Пешев направиха обрат и поведоха с 44:41 точки на почивката. Те продължиха да доминират на терена и след това и разликата стана 11 точки. Резултатна четвърта четвърт донесе втория успех на Берое срещу Монтана. За победата най-резултатни бяха Николет Гилдей и Николина Зубац с по 28 точки. За Монтана над всички бе Янина Тодорова с 31 точки. Тея Робинсън добави 20, а Микаела Дамянова завърши с 15.