Ботев Враца победи Славия с 3:1

Ботев Враца победи Славия с 3:1 в контрола, която се игра на стадион „Александър Шаламанов“ в София. Първото чисто голово положение за Ботев бе създадено от Клери Сербер, който излезе сам срещу вратаря, но Кръстев изби в корнер. В 25-ата минута Меси Биатумусока засече с глава центриране от ъглов удар, но стреля неточно. Малко след началото на второто полувреме Ласана Н`Диайе стреля, но Марков изби топката. Домакините поведоха в 50-ата минута, когато Николай Христов стреля по диагонала и отбеляза за 1:0. В 60-ата минута Даниел Генов пресече пас на защитник, открадна топката, влезе в наказателното поле и отбеляза за 1:1. След още 15 минути игра Даниел Генов отново се възползва от грешка на „белите“ и успя да излезе сам срещу Георги Петков, реализирайки за 2:1. Крайното 3:1 оформи Бубакар Траоре, който бе изведен по фланга и вкара на опразнената врата в 82-ата минута.