Кариана отстъпи с 1:2 на Миньор

Кариана отстъпи с 1:2 при гостуването си на Миньор /Перник/ в първата си контролна среща от лятната подготовка. Момчетата на треньора Веселин Великов се скъсаха да пропускат. Съдията отмени гол на Дичев до почивката, а през втората част централният защитник на ерданчани пропусна дузпа.

Въпреки натиска в началото на домакините карианци изпуснаха чисти положения. От малкото наказателно поле с глава удар на Дичев бе спасен от вратаря, а по-късно и далечен шут на Игнатов бе париран от стража на „чуковете”. След две центрирания Миньор поведе с 2:0 между 12 и 15-та минути. До почивката ефектен гол на с глава на Дичев бе отменен поради засада. През вторите 45 минути Кариана наложи тотална доминация на терена, а домакините отговориха с доста груба игра. След центриране от фланга на Боби Дамянов с гърди Георги Търтов намери непокрит Лукас и бразилецът се разписа в 87-та минута. В 75-та Кариана спечели дузпа за нарушение срещу Лукас, но ударът от бялата точка на Дичев бе спасен от вратаря. През втората част съдията изгони двама футболисти на домакините. Мачът на „Стадиона на мира” бе изгледан от собственика на ерданчани Милан Йосифов в компанията на директора на ДЮШ Атанас Джамбазки и административния директор Евгени Иванов – Геко. На 1 юли Кариана гостува на Септември /София/ във втората си контрола от подготовката, след което се качва на лагер в Банско.

Кариана: Станев, Цолов, Николов, Дичев, Д.Иванов, Предев, Личев, Игнатов, Търтов, Цеков, Петков