Първи вътрешноклубен турнир по снукър се проведе в Мездра

Тихомир Йорданов и Красимир Марков станаха победители в първия по рода си вътрешноклубен турнир по снукър, организиран от Спортен клуб по снукър - Мездра.

В двудневната проява, посветена на Деня на независимостта на България - 22 септември, се включиха 11 любители на този атрактивен спорт, които от няколко месеца се обучават под ръководството на единствения лицензиран треньор по снукър у нас Братислав Кръстев.

По-малките - деца до 14-годишна възраст, играха по кръговата система „всеки срещу всеки” по един фрейм. В крайна сметка първо място зае осмокласникът Красимир Марков, който на финала се наложи с 62:25 точки над шестокласника Георги Йорданов, и двамата ученици в СОУ „Иван Вазов”. Специален приз получи най-малкият участник в турнира: 9-годишният Радослав Дочовски, третокласник в ОУ „Св. св. Кирил и Методий”.

При младежите, които играха два от три фрейма, шампион стана Тихомир Йорданов (25 г.), който записа три безответни победи. В предварителната група той спечели с по 2:0 фрейма срещу Николай Цеков и Деян Маньовски, а на финала се наложи над победителя в другата предварителна група - Цветослав Тончев (22 г.) с 2:1 фрейма (33:16, 20:39, 31:14 т.). Трети се нареди Мартин Монов, следван от Николай Цеков, Деян Мановски и единствената дама в състезанието - Габриела Цекова, десетокласничка в ПМГ „Акад. Иван Ценов” - Враца. Тихомир Йорданов заслужи специалния приз за най-голям брейк - 18 точки.

Призьорките получиха медали, грамоти и предметни награди, които им бяха връчени от председателя на СК по снукър - Мездра Нина Данколова,  секретар на Община Мездра.

Тази пролет Мездра бе домакин на Първото републиканско първенство по снукър за жени. През октомври двама състезатели на мездренския клуб ще вземат участие в турнир в столицата от календара на Българската снукър федерация, а в края на декември градът край крепостта „Калето” ще бъде домакин на открит турнир по случай първия рожден ден на клуба.