Викторио Павлов е доволен от представянето на тима

Загубата с 0:5 в Мездра беше най-малкото, което можеше да отнесе „Спартак” в срещата си с врачанския „Ботев”. Затова старши-треньорът на „соколите” от Варна Златко Янков не беше много словоохотлив на пресконференцията след мача: „Като поведение не мога да искам повече от тези момчета. Играхме с 9 наши юноши и само две нови попълнения. Знаете за нашите проблеми – дни преди новото първенство останахме без отбор. Наложи се да се прави нов, аз съм от няколко дни старши-треньор…

Успяхме да се противопоставим през първото полувреме. Когато падна гола за домакините, всичко свърши. Не мога да виня тези млади момчета, те нямат опит, затова не издържаха през вторите 45 минути.

Ние сглобяваме отбор в движение, затова се надявам в следващия мач да изглеждаме по друг начин. Време е да започнем да печелим и точки, не само да падаме с разлика…”, заяви Янков.

Бронзовият медалист от световното първенство в САЩ от 1994 г. допълни, че „Спартак” преговаря с още няколко играчи, чиито права не са успели да бъдат уредени за гостуването на „Ботев”. Янков допълни, че се надява чного скоро варненският клуб да излезе от кризата.

Старши-треньорът на „Ботев” Викторио Павлов обяви, че е доволен от представянето на тима си през второто полувреме. Въпреки изразителната победа наставникът на врачани не спести критиките към своите за показаното преди почивката:

„Доволен съм от показаното през второто  полувреме. През първото не играхме нищо. Мислехме, че момчетата от „Спартак” са дошли да се бият сами и видяхте какво се случи.Безобразна работа! На полувремето направих нужните корекции и се получи. Вкарахме 5 гола, можехме да вкараме още толкова…”, заяви треньорът на врачани.

Въпреки победата Викторио Павлов предупреди, че не е време за еуфория, защото „Ботев” все още не е онова, което той би одобрил:

”Не се заблуждавам, въпреки тази изразителна победа. Чака ни много работа. Особено старателни трябва да са т.нар. „юноши”, от които не съм доволен днес. От всичките четирима, които сме задължени да пускаме, заради изискванията на БФС”, допълни треньорът на врачани.