Тихомир Костов спечели бронзов медал на 5000 м на Балканиадата за юноши в Серес

Националният състезател Тихомир Костов (СК „Атлет” - Мездра) спечели бронзов медал за България на 44-ото Балканско първенство за юноши и девойки старша възраст, което се проведе на 5 и 6 юли в Серес, Гърция. 19-годишният възпитаник на треньора Йоло Николов финишира трети в дисциплината 5000 м гладко бягане с време 15:51.66 мин. Пети се нареди неговият съотборник Александър Йотовски, който спря хронометъра на 16:02.73 мин.

В началото на юни Тихомир Костов записа най-добро лично постижение на тази дистанция - 15:30.45 мин., по време на Националния шампионат за мъже и жени в Сливен, а в средата на май Александър Йотовски стана шампион на страната на 5000 м на Националния шампионат за юноши и девойки ст. възраст с резултат 15.41.39 мин.

Най-бърз в тази дисциплина на Балканиадата в Серес бе Местан Турхан (Турция) с 15:38.88 мин., следван от сърбина Урош Кутлезич с 15:44.76 мин.

В Balkan Junior Champioships 2014 взе участие още една представителка на СК „Атлет” - Ангелина Стефанова, която завърши десета на 1500 м при девойките с постижение 5:06.39 мин. На Националния шампионат за девойки ст. възраст през май Ангелина завоюва бронзов медал в дисциплината с 4:57.60 мин. Шампионка в Серес на 1500 м стана сръбкинята Ягода Жечевич с време 4:29.33 мин.