Отличия за атлетите в планинското бягане „Шипченска епопея”

Поредна победа спечели топ-атлетката от мездренския клуб „Вирен” Милка Михайлова.

Една от най-титулуваната състезателка в страната в дългите бягания спечели планинското бягане „Шипченска епопея”. Михайлова е първа при жените по трасе, дълго 6.5 километра. Състезателката на „Вирен” се преквалифицира в планинските бягания и е без конкуренция в тази атрактивна и все по-популярна дисциплина.

Още две отличия завоюваха атлетите от областта в това състезание. Александър Йотовски спечели победата при юношите, където, макар и нелеко, се наложи над държавния шампион Георги Ланджев от клуб „Б. Мулешков” (Панагюрище).

Деница Методиева от „Искър 2010” се класира на второ място при девойките. Атлетката от Роман, която все още е младша възраст, финишира след шампионката на страната в старшата възраст Християна Брайкова („Атлетик 90” Луковит). Теодора Тодорова от „Вирен” остана без медал, но и четвъртото място е успех за нея, тъй като тя се състезава при момичетата. Тя изпревари вицешампионката за девойки младша възраст Феврония Маркова от Луковит. Атлетите от „Вирен” и „Искър 2010” се подготвят при треньора Валери Цветков.

Победител при мъжете е фаворитът в планинските бягания Шабан Мустафа от „Шампион” (Сунгурларе). Стартът на състезанието бе пред храм-паметникът „Рождество Христово” (известен също като Руската църква) в град Шипка, а финалът – пред Паметника на свободата на връх Шипка.