Гросмайсторите взеха своето в Тетевен

Врачанските шахматисти завършиха успешно участието си в един от най-старите турнири в страната – „Тетевен Опен”.

Трима състезатели от СКШ Враца финишираха с 6 точки от 9 партии и разделиха 10-22 място, като вторичния показател (Бухолц) ги нареди на следните места: 12. Красимир Бочев, 15. Васил Василев и 17. Красимир Кръстев. Отлично се изяви младият Георги Игнатов, който събра 5 точки. Това го нареди на 45 място от 112 участници, като от връстниците му пред него е само световният шампион за ученици Цветан Стоянов, който е със същия актив, но по добър Бухолц. С успешен финален спринт Данаил Димов също се присъедини към групата с 5 точки. 9-годишният Стивън Василев, който до втората третина на турнира се движеше на 50 процента, не издържа на финала и след три поредни загуби остана с 3 точки. Талантливият шахматист показа потенциал, но няма още достатъчно практически опит, особено в състезания при мъжете.

Фиде-майсторът от Оряхово Георги Филев, който се състезава за ЦСКА, дълго време бе сред лидерите, но в последните три кръга спечели само една точка и с 6.5  точки зае 7 място. С 6 точки завършиха Даян Нинов от Мездра – 11-ти и Емил Цолов от Козлодуй – 20-ти. Врачанинът Валентин Каменов, представящ АЕЦ Козлодуй, не бе убедителен в последните кръгове и завърши с 4 точки.

Първите две места в турнира в крайна сметка завоюваха най-старшите по звание – победител е гросмайстор Петър Дренчев („Марек Юнион Ивкони” Дупница) със 7.5 точки, а втори – другият гросмайстор, поставеният под номер едно Момчил Николов („Абритус” Разград) със 7 точки.