Монтана би Етър, да се стягат врачани

Монтана победи с 2:1 при гостуването си Етър /Велико Търново/ в мач от 31-ия кръг на efbet Лига. Воденият от Светлан Кондев тим взе много важни три точки в битката за оцеляване. С тях Монтана изпревари Етър и „виолетовите” са последни.

В 20-та минута домакините откриха резултата. Симеон Мечев центрира от корнер, топката я „хвана” вятъра, вратаря Благой Макенджиев не успя да я изчисти. Кацаров я свали на Боруков, който я прати в мрежата за 1:0. Монтанци изравниха от дузпа в 42-та минута, която реализира Янко Ангелов. Ангелов центрира от фаул, Росен Кръстев игра с глава в наказателното поле и във въздуха бе ударен от вратаря Христо Иванов и главния съдия Ивайло Стоянов посочи бялата точка. След почивката монтанци играха по-добре от съперника. В 71-та минута удар по диагонала на Кики мина над гредата. В 79-та минута Христо Иванов излезе извън наказателното поле да пресрещне Минков. Крилото на Монтана го изпревари и стреля, но не успя да вкара. В 92-та обаче Минков се реваншира. Стефан Каменов го изведе, Минков би, топката рикошира в Крачунов, излъга Иванов и влетя в мрежата му за крайното 2:1 за Монтана. В 94-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Йордан Йорданов. В петък от 20 часа Монтана приема Ботев /Враца/ в последна среща от редовния сезон.

Успехът на Монтана донесоха: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Стефанн Цонков, Иван Михов /к/, Стоян Предев /82-Валери Христов/, Йордан Йорданов, Янко Ангелов, Давид Кики, Николай Минков, Росен Кръстев /76-Адам Буджамаа/, Радослав Терзиев /46-Стефан Каменов/