Турнир определи най-добрите в автомоделните спортове

Националният есенен турнир „Враца electric & nitro on road“ за наградите на Община Враца определи топ състезателите в автомоделните спортове за 2019 година. Надпреварата се проведе на писта „Огнян Филипов” в социалния комплекс в града.

В турнира се включиха 20 състезатели от 7 клуба от страната - Русе, Левски, Летница, Пазарджик, София, Враца и Варна. В състезанието участваха класове - electric stock, electric super stock, electric touring, electric team, 1/10 nitro и 1/8 nitro. Финалистите от общо 7-те категории в турнира бяха наградени от Мария Попова, изпълняващ функциите на кмет на Община Враца, както и от Мария Георгиева, младши експерт към Министерството на младежта и спорта. Есенният турнир, с който беше официално закрит сезон 2019, се организира от СТМК-Враца и със съдействието на Община Враца. В класовете 1/12 Electric и 1/16 Electric победител е Николай Георгиев. В клас 1/10 Electric super stock първото място зае Никола Костов.

В клас – 1/10 Electric touring най-добрият е Боян Стаменов.

В клас - Electric team първенците са Петър и Боян.

При децата победител е Любомир Цветомиров, а при начинаещите Станислав Костадинов.