Второ място за СК „Спартак - Враца“

Отборът по стрелба на СК „Спартак - Враца“ при ОД на МВР - Враца взе участие  в 25-ия републикански турнир по стрелба „Величко Величков“, който се проведе тези дни в Плевен. Врачани се представиха повече от достойно - мъжкият отбор в състав Ивайло Флоров, Николай Милушев и Румен Николов спечели трето място в отборната надпревара. При мъжете шампиони станаха стрелците от СОБТ.

В отборното класиране женския отбор на СК “Спартак - Враца“, в състав Катя Василева и Ива Иванова, тази година се наредиха в призовата шестица -  на пето място, като при жените шампиони станаха стрелците на Академия - МВР.

В индивидуалната надпревара при жените Катя Василева спечели второ място, а Ивайло Флоров се класира пети при мъжете.

В комплексното класиране врачани спечелиха второто място, а  плакета за първо място отиде при домакините от  ОД на МВР - Плевен.

Републиканският турнир по стрелба „Величко Величков“ е традиционен и се провежда от Спорта асоциация на МВР и ОДМВР-Плевен в чест на олимпийския медалист по спортна стрелба на България - Величко Величков. В турнира участие взеха 17 отбора и общо 99 състезатели.

Стрелците на СК “Спартак-Враца“ започват усилена подготовка за републиканския турнир „Бинев, Трошанов, Ангелов“, който предстои през май в София, а на 13 април са домакини в зоналното първенство от Републиканки преглед по полицейска стрелба за 2018 г.