„Околчица” обърна шампиона с 3:2

„Околчица” обърна шампиона „Манастирище” с 3:2 като гост. При това навръх събора на селото. Двубоят бе дербито на 10 кръг в „А” областната врачанска група. Георги Янев /на снимката в синьо/ откри от дузпа за 0:1, но Цветан Лазаров-Елвиса направи с 2 гола направи обрат до 2:1. Моравчани намериха сили да изравнят чрез Петър Иванов, а 4 минути преди края Иван Иванов вкара за крайното 2:3. Така беше на голям терен, а тази вечер двата тима ще се срещнат в мач за първо място на малки врати в АЛМФ, където манастирци играят с името „Фантастико” и ще търсят реванш.

Водачът „Огоста” едва не допусна първа загуба през сезона. Хайрединци пропуснаха дузпа чрез Първанов, но вкараха гол в 90-та минута на мача в Рогозен. Двубоят с местния „Ботев” завърши 1:1. Домакините откриха с гол на Северин Илиев, но Прунечев изравни в самия край. На 2 точки зад лидера върви „Локо”/Мз/. Мездренци направиха рекорд с 13:0 срещу „Миньор 2017” /Згориград/. Още до почивката „железничарите” дръпнаха с 6:0. Хеттрик на сметките си записаха Марио Иванов, Брайан Стоянов и Камен Каменов, юношата Константин Велинов добави 2 попадения, а по веднъж се разписаха Илия Илиев и Костадин Пилитов. Така „Локомотив” излезе на 2-о място във временното класиране с 22 точки. Води „Огоста” с 24. На трето място е „Манастирище” с 20 точки, а „Околчица” и „Монолит” имат по 19.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: „Скала” /Оселна/ - „Балкански” 10:0 /служебно/, „Септември”/Гл/ - „Ботев”/Бг/ 10:0, „Ботев”/Кр/ - „Искър” /Роман/ 2:0. Почиваше отборът на „Монолит”.