”Ботев” пада от „Монтана” с два бързи гола в контрола

„Ботев” /Враца/ загуби с 0:2 контрола среущ „Монтана”. Срещата се игра на стадиона в Криводол и бе повторен дебют за Ферарио Спасов начело на монтанци. Освен него трима футболисти облякоха наново синята фанелка и дадоха решителен принос за успеха на регионалния съперник. Балджйски би център и се прекръсти, а само 2 минути по-късно вкара за 1:0. В Макар и понатежал Миро Антонов показа, как се бележи, а вратарят Ивайло Василев /кой знае защо изгонен от „Ботев”Вр/ спаси дузпа. Друг отлъчен от Враца Даниел Васев, който удари греда държеше диригенската палка в средата, играейки с едно докосване и организирайки бързи контри за монтанци. Головете паднаха по един и същ начин до 10-та минута, сякаш за да покажат, че не всичко в най-силната част на врачани- отбраната е наред. Сашо Ангелов даде шанс на Пепи Альошев, но той явно не се е сработил с колегите си. Монтанци пробиха по десния фланг и две центрирания по земя бяха засечени от Балджийски и Миро Антонов. Последният вкара ефектно с коляно. В 35-та минута за сбиване бяха изгонени Гаджев и Васев, като двата тима доиграха полувремето в намалени състави.

Като цяло „Ботев” изнасяше бавно топката и не застраши с нищо вратата на „Монтана”. След почивката Ферарио пусна юноши. Ботевци имаха териториално превъзходство, но не и игрово. Головите положения бяха две на две. Миро Антонов стреля над вратата, след като финтира защитник, а влезлият Григоров и П.Альоешв блокираха последователин шутове отблизо. За „Ботев” се появиха трима нападатели - Кабов, А.Александров и Чаворски. Дошлият от „Левски” Кабов изработи дузпа, която бе изпълнена от Чаворски, но ударът му /на снимката/ бе спасен. Таранът имаше още една възможност при удар от фаул, също отразен от стража Иво Василев.

„Монтана” спечели заслужено заради повече класа, а за „Ботев”, който е по-напред в класирането остават поуките. Съперниците, които гонят първите места ще се срещнат за първенство чак в последния кръг. За врачани предстоят тежки последователни мачове с лидерите, като в първия от тях на 11-ти септември гостува „Литекс”.

Стартови състави: „Ботев”: Кръстев, Харизанов, П.Альошев, Д.Иванов, Фиданин, Михайлов, Гаджев, А.Димитров, Сп.Георгиев, Смирнов, Борисов.

„Монтана”: Василев, Цанков, Михов, Саар, Йораднов, Васев, Колев, Балджийски, М.Антонов, П.Атанасов.