Локо /МЗ/ отупа "Септември"

Локо /МЗ/ отупа

Новосформираният Общински футболен отбор „Локомотив-Мездра“ се наложи убедително над новака в „А“ Областна футболна група „Септември-98“, Гложене като домакин във втория кръг на първенството в „А“ Областна футболна група - Враца.

Още във втората минута, след асистенция на Марио Иванов, Валдемар Стоянов отбеляза първото попадение във вратата на „Септември -98“. Шест минути по-късно, след разбъркване пред вратата на гостите, Тихомир Найденов прониза вратаря на „Септември -98 Илиян Петров с 2:0. Интригата в срещата се изпари, след като след извеждащ пас на Валдемар Стоянов, Илия Илиев също успя да намери вратата зад Петров, с което направи резултата класически. Така завърши и първото полувреме на срещата.

През втората част домакините от ОФК „Локомотив-Мездра“ продължиха с пресата, като на няколко пъти Валдемар Стоянов, Илия Илиев и Марио Иванов бяха на косъм от отбелязване на повече попадения. В 52-ата минута Валдемар Стоянов отново прониза вратата на гостите и покачи резултат на 4:0. Две минути по-късно Илия Илиев записа второто си попадение в срещата и направи резултата в срещата 5:0, след чудесна асистенция на 9-ката на ОФК „Локомотив - Мездра“ – Валдемар Стоянов. В 56-ата минута Стоянов записа името си като временен голмайстор в „А“ ОФГ с още едно попадение.

Съвсем логично, играта се премести изцяло в половината на „Септември-98“. До края на срещата точни за ОФК „Локомотив-Мездра“ бяха Любослав Петров, Момчил Манчев и на два пъти Валдемар Стоянов, който отбеляза  общо 5 попадения във вратата на „Септември-98“.

Срещата бе реферирана от врачанското трио Ивайло Живков /главен съдия/, Емил Тодоров и Димитър Стоянов /асистент-съдии/.