Втора победа за “Ботев”

Втора победа в първенството на Втора професионална футболна лига записа тимът на “Ботев”-Враца Врачани се наложиха като гости с 3:1 над “Левски”-Карлово. Футболистите на “Ботев” започнаха по-добре мача и първи имаха възможност за гол, но удар на Милен Василев от пряк свободен удар срещна стената. В 7-ата минута след разбъркване в наказателното поле топката се удари в крака на Мартин Димов и изненада стража на врачани Ивайло Яначков за 1:0. През втората част Бойко Величков вкара в игра Тодор Чаворски, който преобрази атаката на ботевци. Първо капитанът Венци Иванов, а след това на два пъти Тодор Чаворски успяха да обърнат резултата в своя полза за крайното 1:3. В последните минути врачани пропуснаха да отбележат и още голове. След срещата наставникът на Бойко Величков каза, че е разочарован от липсата на самочувствие и увереност у своите футболисти през първото полувреме. Според него през първите 45 минути отборът е показал всичко, което той не би искал да вижда в играта на “Ботев”. След успеха над “Левски”-Карлово тимът на “Ботев” се изкачи на трета позиция във временното класиране с актив от 6 точки и голова разлика 7:3. Лидер във Втора професионална футболна лига е отборът на “Септември”-София с три победи от три мача и голово съотношение 8:1.

В следващия кръг врачани са домакини “Оборище”-Панагюрище. Двубоят ще се играе на 27 август от 18.00 часа на стадион “Христо Ботев” във Враца.