"Ботев" удари "Локомотив" - София с 3:1

"Ботев" - Враца победи "Локомотив"  - София с убедителният резултат от 3:1. Домакините от Враца бяха лишени от петима контузени състзатели, включително двама централни защитници. Въпреки това заложиха на агресивна игра от самото начало и ситуациите пред вратата на гостите започнаха от самото начало.

"Ботев" поведе с гол на Мартин Димов, който отбеляза страхотно попадение със задна ножица. Превзъходството на врачани продължи през цялото първо полувреме, но в последните му секунди гостите се възползваха от корнер в своя полза и успяха да изравнят.

Втората част започна ударно за врачани и капитанът Венци Иванов отново изведе отбора си напред в 47-мата мин. Пак той оформи крайното 3:1 след съобразителна игра в наказателното поле.

"Реализирахме твърде малко голове и допуснахме твърде много опасности пред вратата ни с оглед игровото превъзходството, което наложихме", коментира треньорът на "Ботев" - Враца Бойко Величков.

От понеделник тренировки подновяват Ивайло Яначков, Иван Пенев и Любо Илиев. На облекчен режим са голмайсторът Христо Спасов и Пламен Йорданов. Очаква се през идната седмица във Враца да акостира още едно класно ново попълнение. Все още не е определен следващия съперник за контролна среща.