Локо (Мз) стартира с победа на Европейското по футбол

Българският представител Локомотив (Мездра) стартира с победа  участието си във финалите на XX Европейско железничарско първенство по футбол, което се провежда в руския черноморски курорт Сочи. В първата си среща от предварителна група „А” мездренци се наложиха над тима на Словакия с 3:1(2:0).

Доскорошният старши треньор на ПФК Локомотив 2012 (Мездра) в „Б” група Иван Редовски изведе напред „железничарите” в 11-ата мин. на мача. В 24-ата мин. отново той покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Марцел Гаспарик. Четири минути след почивката бившият нападател на Славия, Левски, Литекс, Шинник и Амкар Мартин Кушев направи преднината на българите класическа - 3:0. Почетното попадение за словаците отбеляза Лукаш Видо в 75 мин. на двубоя.

Съставът на Локо (Мездра):12. Ивайло Върганов, 6. Иван Иванов, 11. Светослав Георгиев, 15. Цветко Иванов, 3. Димитър Зайков, 10. Александър Миков, 2. Борис Райчев (19. Мариян Маринов), 17. Здравко Атанасов, 8. Георги Иванов, 20. Иван Редовски (5. Боян Иванов), 9. Мартин Кушев - кап. (18. Ивайло Бояджиев).

В двубой от същата група домакините от Русия, които са представени от сборна команда на Западно-Сибирската железопътна линия, подсилена с футболисти на втородивизионния ФК Томь (Томск), надделя над Германия с 1:0 с попадение на Вячеслав Вишневский в 66-ата мин. на мача.

В първите срещи в другата предварителна група „Б” актуалният европейски железничарски шампион Франция загуби от Беларус с 0:1, а Белгия победи Чехия с 3:1. Днес Локомотив (Мездра) играе с представителите на Германия. Останалите двубои за деня са: Русия - Словакия, Франция - Белгия и Беларус - Чехия.