“Ботев” стартира контролите с победа

“Ботев”-Враца надигра с 2:1 тима на “Елит”-София в контролна среща. Двубоят се игра на стадиона в комплекс “Царско село”. Срещата започна отлично за врачани, които откриха резултата в 20-ата минута. След пробив отдясно, Юлиан Ненов центрира и  Румен Рангелов се разписа за 1:0. При този резултат приключи първата част на мача. Второто полувреме започна отново с натиск на врачани и в 55-ата минута след самостоятелен пробив новото попълнение на врачани Калоян Цветков удвои преднината на “Ботев”. Пет минути преди последния съдийски сигнал, след спорно нарушение на Камен Каменов в наказателното поле, символичните домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар и така стигнаха до почетното попадение. “Доволен съм от старанието на младите момчета в състава. В този мач не използах опитните футболисти Дарко Савич, Илия Илиев, Цветомир и Светослав Валериеви, но въпреки това дошлите на проби в отбора показаха добра игра”, коментира старши-треньорът на врачани Бойко Величков Следващата контролна среща на “Ботев”-Враца е в събота 25 януари срещу тима на “Чепинец”-Велинград. Двубоят ще се играе от 14.30 часа на стадиона в столичния квартал Требич.