“North West” надигра “Металург”

Баскетболистите от врачанския клуб “North West” надиграха с 64:51 точки тима на “Металург”-Перник.

Двубоят бе от първия кръг на втория етап на група “Д” за разпределение на местата от първо до шесто в надпреварата от Аматьорската баскетболна лига при мъжете. Мачът се игра в столичната зала “Шампион”. Срещата бе изключително оспорвана, като се играеше кош за кош. Врачанският тим започна мача по-мотивирано и спечели първата четвърт с 20:15 точки. Втората част приключи наравно 10:10 и така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 30:25 в полза на  “North West”. Второто полувреме отново започна с по-точна стрелба за врачани, които спечелиха първата третата част със 17:10 точки. Изключително равностойна бе последната четвърт на двубоя, която обаче приключи с точка преднина за “North West”. Така врачанските баскетболисти се поздравиха с крайния успех в срещата с резултат 64:51 точки. Най-резултатен за победителите бе Калоян Николов, който се отчете с 18 точки. Съотборниците му Калоян Радев и Емил Петров добавиха съответно 13 и 12 точки. За отбора на “Металург”21 точки реализира Радослав Райчев. Във временното класиране тимът на“North West” заема второ място с равен брой точки с лидера “Политехника”. В следващия кръг от надпреварата врачани ще премерят сили с тима на “М-тел”.

Двубоят ще се играе на 31 януари от 21.30 часа.