Монтана взе дербито във Видин

Монтана победи с 3:2 при гостуването си Бдин /Видин/ в среща от 28-ия кръг на Втора лига. Дербито на Северозапада се играна пред празни трибуни на стадион „Георги Бенковски“ поради наказание за домакините. Момчетата на треньора Николай Митов откриха резултата в 14-та минута, след точен удар от фаул на Александър Аспарухов. Две минути по-късно от воле Александър Соколов не остави шанс на вратаря Васил Симеонов за 1:1. Монтана отново поведе с гол на Илия Русинов в 24-та минута. Цветомир Тодоров остави видинчани с човек по-малко, след втори жълт картон, в 52-та минута. В 80-та Стивън Кирилов се разписа за 3:1 за Монтана. Четири минути преди края на мача атака на Винисиус Белоти бе спряна от влезлия като резерва Денис Динев с нарушение в наказателното поле. Иван Аврамов изпълни точно отсъдената дузпа и направи загубата на Бдин по-почетна.