Монтана стартира с победа в ½ финалните плейофи

Баскетболистките на Монтана започнаха с успех ½ финалните плейофи при жените. В зала „Младост“ момичетата на треньора Преслав Пешев победиха с 58:52 точки Рилски спортист /Самоков/. В петък е втората среща. Играе се до две победи от три мача. При успех за Рилецо, в неделя двата отбора отново играят в зала „Младост“.

Монтанчанки стартираха успешно в срещата у дома. На почивката те водеха с 12 точки – 29:17. В третия период гостенките показаха пълна мобилизация. Монтана пък не успя да завърши с кош атаките си и „скиорките“ взеха частта с 19:9. Последните 10 минути стартираха при 2 точки аванс за монтанчанки. Минута преди края той достигна 10 точки. Въпреки желанието на Рилски спортист за нещо повече не се получи. Най-резултатна за успеха на Монтана бе Тая Робинсън с 16 точки, а Янина Тодорова добави 14. За Рилски спортист с 14 точки завърши Деница Манолова. Сред публиката бе бившата баскетболистка на Монтана Габриела Николова. В другия ½ финала Берое /Стара Загора/ не срещна трудност и победи у дома с 95:47 точки Локомотив /София/.