Мачът Ботев /Враца/ и Крумовград завърши без голове

Ботев Враца и Крумовград завършиха наравно 0:0 в среща от 28-ия кръг на efbet Лига. Така отборът на Крумовград запази шестата си позиция с актив от 40 точки, а Ботев Враца остава 15-о място с 19 пункта.

"Крумовград" започна по-силно и създаде няколко интересни ситуации пред Федерико Бариос, но Матей Шимич и Клайдер Машедо бяха неточни. В 32-ата минута Ботев /Враца/ имаше добра възможност, като удар на Браян Мендоса бе спасен от Янко Георгиев. В края на полувремето Браян Переа имаше добра възможност, но бе блокиран от противников защитник.

На почивката Станислав Генчев извади от игра Алекс Колев и пусна на негово място Октай Юсеин. Националът на България напусна принудително терена, след което е бил пратен към болницата във Враца поради съмнение за счупена кост в крака.

Втората част протече значително по-интересно. Още в първите секунди на второто полувреме Ботев (Враца) започна много силно. Мартин Смоленски нанесе изстрел от въздуха, но топката премина край вратата на Георгиев. Към края на мача гостите имаха няколко възможности за попадение, но нито една от тях не успя да попадне в целта.