Монтана не успя да задържи титлата

Баскетболистките на Монтана сдадоха титлата на Берое /Стара Загора/. Старозагорчанки спечелиха с 82:77 точки у дома и така с общ резултат от плейофите с 3:1 победи са новия шампион при жените. Монтанчанки държаха титлата през 2018 и 2019 година, а миналата заради пандемията нямаше краен победител. За Берое годината приключи с требъл – шампионска титла, купата на България и победител в Адриатическата лига.

В мач № 4 Монтана бе без контузения си гард Виктория Стойчева. Срещата вървеше равностойно. На почивката монтанчанки имаха преднина от три точки – 39:36.

Три точки преднина имаше Берое преди последните 10 минути. Монтана изравни 69:69 в средата на последната четвърт. Две минути преди края Берое водеше със 79:75. Последваха грешки от страна и на двата тима, за да се стигне до успех за домакинките. Виолина Кочева бе най-резултатна за успеха с 21 точки. За Монтана Изабела Рамона завърши с 24.