Монтана победи с 91:79 точки Берое

Баскетболистките на Монтана победиха с 91:79 точки Берое /Стара Загора/ в отложена среща от 1-ия кръг на Адриатическата лига. В зала „Младост” домакинките можеха да използват и трите си чужденки, докато гостенките играха само с българки и нямаха право да разчитат на трите си легионерки.

Монтана започна ударно срещата с 6:0 и спечели първата четвърт. Втора бе за Берое, а на почивката монтанчанки водеха с 46:41. Малко след подновяването на играта Берое изравни 47:47. До края на два пъти старозагорчанки успяваха да сведат аванса до 2 и 3 точки в последните три минути. В крайна сметка Монтана ликува след 91:79 точки.

Най-резултатна за успеха на домакинките бе Изабела Рамона с 29 точки, 21 добави Снежана Алексич. За Берое с 19 точки завърши Теодора Динева.

В неделя, от 18 часа, отново в зала „Младост” двата тима се изправят в среща от първенството. В нея Берое ще има възможнос да използва от две от чужденките си.