Локо (Мездра) с тежко поражение от Балкан (Ботевград)

В отсъствието на няколко основни футболисти ОФК Локомотив (Мездра) инкасира тежко поражение като гост с 6:0 от Балкан 1929 (Ботевград) в петата контрола от лятната си подготовка. Това е втора загуба на мездренските „железничари“ от ботевградчани, след като преди 10-на дни момчетата на треньора Николай Нинов отстъпиха у дома пред тима на Иван Редовски с 1:3.

По различни причини проверката пропуснаха вратарят Кристиян Дяков, плеймейкърът Светослав Валериев и нападателят Петър Димитров. Тъй като локомотивци дойдоха за мача в Ботевград без вратар, се наложи домакините да им преотстъпят за спаринга своя резервен страж.

Домакините решиха изхода от двубоя още преди почивката, когато отбелязаха шест безответни гола. С хеттрик (4-а, 13-а и 23-а мин.) и две асистенции се отличи новото попълнение в състава на „зелено-белите“, опитният таран Петко Петков - бивш състезател на Академик (София), Рилски спортист (Самоков), ЦСКА 1948 и др. Останалите попадения отбелязаха Кристиян Ковачев (6-а и 40-а мин.) и Георги Кременлиев (12 мин.).

Два от головете станаха след груби грешки на дошлия на проби десен халф-бек Александър Костадинов, а за другите определена вина имаха централните защитници на „червено-черните“.

След едно безобразно първо полувреме, през втората част мездренци живнаха малко и създадоха няколко чисти голови положения, при които опасни удари отправиха Лионел Матадос, Давид Стоянов, Гроздан Илиев, Браиан Стоянов и Николай Ковачев. Преди антракта пък Дейвид Стоянов стреля от пряк свободен удар в напречната греда.

Неофициален дебют с червено-черната фланелка в тази среща направиха халфовете Васислав Димитров (29 г., играл за последно във ФК Драгоман) и Николай Ковачев (21 г., идва от Сливнишки герой - Сливница).

Следващата контрола на ОФК Локомотив е в събота, 18 юли, когато от 18:30 часа мездренци гостуват на Академия Ботев (Враца).