Три отличия за атлетите на Държавното първенство

Три медала завоюваха атлетите от областта в първия ден на Държавното първенство по лека атлетика в зала. Състезанието бе за момичета и момчета, юноши и девойки-младша възраст. Надпреварата се проведе в зала “Добротица” в Добрич. Отлично в шампионата се представи състезателят от АК “Враца” Пламен Петков. Синът на европейския шампион на дълъг скок от Хелзинки през 1994 година Ивайло Младенов спечели златното отличие на троен скок при юношите-младша възраст. Петков преодоля 12.92 метра в шестия си опит. На дълъг скок врачанският атлет остана на четвърто място с 5.93 метра. В бягането на 1500 метра при младшата възраст Даймънд Войнов финишира трети с 4.14.91 минути. Съотборничката му Ангелина Стефанова също се класира на трето място на 1500 метра, но при девойките-младша възраст с време 5.06.87 минути. В същата дисциплина, но в надпреварата при момичетата до 16 години Десислава Начева от СК “Мизия” е втора с време 5.16.76 минути.