“Ботев”-Враца - “Славия” 1:1

“Ботев”-Враца и “Славия” завършиха наравно 1:1 в контролен мач. Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал “Овча купел”. Още в 8-та минута гостите от Враца можеха да открият резултата, след като Андрей Атанасов нахлу опасно в наказателното поле, но Живко Желев блокира удара му. Малко по-късно Радослав Василев изпробва рефлексите на Здравко Чавдаров, но стражът на “Ботев” се намеси убедително и спаси. В 23-та минута домакините отбелязаха гол, чрез Димитров, но реферът Георги Игнатов отмени попадението паради засада. До края на полувремето тимът на “Славия” имаше две възможности отбележи гол, но ударите на Тодор Янчев и Радослав Василев бяха неточни. През втората част наставниците и на двата тима направиха куп смени. Това се отрази благоприятно на врачани и в 56-та минута те откриха резултата. Андрей Атанасов пусна към Иван Коконов, който финтира и футболист на “Славия” и прати топката под плонжа на Емил Петров за 0:1. Две минути преди последния съдийски сигнал обаче след центриране от фаул и разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Галин Иванов, който изравни. Така двубоят приключи при резултат 1:1. Това бе второ равенство в контролните срещи от зимната подготовка за “Ботев”-Враца. В досега изиграните проверки момчетата на Тони Здравков записаха две победи над “Септември”-Симитли с  2:0 и “Локомотив”-София с 3:2 и едно равенство с “Пирин”-Благоевград. Следващата контрола на врачани е в събота срещу третодивизионния “Червен бряг”. “Доволен съм от изиграната проверка със “Славия”. Всички момчета, които взеха участие в мача се стараха много. Според мен обаче съдията повлия на резултата, като помогна на “Славия” да се добере до равенството”, коментира след срещата старши-треньорът на врачани Антони Здравков.