“Ботев” завърши наравно с “Пирин”

Ботев”-Враца регистрира първо равенство в контролните срещи от началото на зимната си подготовка. Момчетата на Антони Здравков завършиха наравно 0:0 с “Пирин”-Благоевград. Двубоят се игра на терена с изкуствено покритие в Сандански. Според предварителната програма, врачани трябваше да играят със Славия, но столичани съкратиха лагера си в Сандански, заради лошите атмосферни условия в южния български град. Ръководството на “Ботев” реагира светкавично и уреди контрола с “Пирин”. Двата тима изиграха тежък мач, без някой от двата състава да демонстрира надмощие. През първото полувреме Иван Коконов имаше няколко възможности да се разпише, но пропусна от удобни позиции. За “Пирин” не успяха да открият резултата Хаджииванов и Божидар Васев. Най-чистото голово положение за врачани се откри пред Рангелов. В 44-та минута след центриране от корнер таранът стреля с глава, но уцели напречната греда. През второто полувреме преобладаваха единоборствата, но до гол така и не се стигна. Играта бе накъсана и лишена от особени футболни достойнства. Така срещата приключи при нулево равенство. Това бе последна проверка на врачани по време на лагера в Мелник. “Доволен съм от проведения лагер в Мелник. Всичко, което планувахме го изпълнихме. Момчетата се стараха много и се надявам това да си проличи в мачовете през пролетта. Не гледам на контролните срещи резултата. За мен е важно как се справят футболистите с поставените им задачи. Едни се представиха по-добре, други по-слабо, но като цяло съм доволен от всички”, коментира старши-треньорът на “Ботев” Антони Здравков. За сега ръководството на врачани не планира втори лагер въпреки зимната обстановка. До началото на втория полусезон в първенството на “А” група тимът ще се подготвя при домашни условия. “Ще направим всичко възможно за да почистим поне един от терените за да провеждаме нормални тренировки”, допълни Здравков. Той съобщи, че планираната контролна среща с третодивизионния “Червен бряг” ще се играе в събота, а не както бе планирано за 30 януари. Тимът на “Ботев”-Враца ще вземе участие и в тристранен турнир. Надпреварата ще се проведе на помощния терен в столичния квартал “Овча купел”. Участват отборите на “Ботев”-Враца, “Славия” и “Банско”. Трите тима ще изиграят по едно полувреме от 45 минути по схемата всеки срещу всеки.