Ботев взе важна победа за спасението срещу Хебър

Ботев победи Хебър с 1:0 и взе трета поредна победа в първенството. Марко Мажуга вкара единственото попадение в 33-ата минута, а момчетата на Христо Янев имаха още няколко златни шанса да отбележат и втори гол. С този успех Ботев събра 28 точки, Хебър и Пирин са с по 30, а Локомотив София с 32 точки 3 кръга преди края на сезона.

Още във 2-ата минута Клери Сербер стреля от малък ъгъл, но изпрати в аут. В 17-ата минута Мартин Смоленски отправи първия точен удар, но Петър Дебърлиев се справи със ситуацията.

В 24-ата минута Мирослав Маринов шутира, но не уцели вратата. Последва нов шанс за Мажуга, но и той стреля в аут.

Единственото попадение падна в 33-ата минута. Тогава Клери Сербер влезе опасно отляво, пусна успоредно на голлинията и Марко Мажуга засече за 1:0.

В 53-ата минута Марко Мажуга се озова в изгодна ситуация, стреля, но Дебърлиев спаси. Само след още 2 минути игра стражът на Хебър отново се справи добре, като отрази шут на Браян Переа.

В 64-ата минута гостите имаха добро положение, Георги Каракашев отправи точен удар, който обаче не затрудни Красимир Костов.

В 74-ата минута Ботев отново създаде чудесна ситуация, Марко Мажука излезе на добра позиция, надбяга съперниците си, но стреля над вратата на гостите.

5 минути преди края Ботев остана с човек по-малко, тъй като Клери Сербер бе изгонен с втори жълт картон за жест срещу Драгомир Драганов.

БОТЕВ – ХЕБЪР 1:0
1:0 Марко Мажуга 33

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа (90+3 – 88. Иван Нешков), 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга (73 – 18. Диого Барбоса), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски (89 – 5. Петко Ганев), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (46 – 9. Даниел Генов), 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев