Пирин поведе с 1:0 Ботев (Враца) в първото полувреме

Ботев (Враца) и Пирин (Благоевград) играят един срещу друг в откриващия мач на 22-ия кръг на efbet Лига. Резултатът към момента е 0:1. И двата тима се намират в дъното на класирането и се надяват да прекъснат негативните си серии. Двубоят стартира равностойно без положения през първите минути. В 10-ата Аймен Суда опита късмета си от дистанция, но Рубио улови без проблем. В 18-ата минута пред гостите се откри най-чистата ситуация до момента в срещата. На бърза контраатака Иван Тасев изведе Данило Полонский сам срещу вратаря. Нападателят прокара топката покрай вратаря на врачани, но за негово нещастие тя излезе в аут. 10 минути по-късно “орлетата” отново се разминаха с гола. Асен Дончев центрира отдясно и намери Юго Комано, който от близка дистанция засече с глава. Единствено добрата намеса на Рубио предотврати попадението. В последвалия корнер обаче логичното се случи и Пирин поведе. Късо изпълнение на ъгловия удар позволи на Аймен Суда да центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Данило Полонский засече от въздуха и въпреки че не нанесе най-силния удар, той бе достатъчен, за да оплете кълбото в мрежата на Ботев (Враца) - 0:1. В 37-ата минута Андрей Йорданов стреля силно от дистанция по диагонала, но вратарят на домакините отново показа класа и спаси. В 40-ата минута “орлетата” стигнаха до нов голям пропуск. Голмайсторът Полонский отправи удар, който Рубио спаси. Топката обаче попадна в Иван Тасев, който от близка дистанция нацели страничния стълб.