Ботев загуби с три гола от ЦСКА

Ботев загуби гостуването на ЦСКА с 0:3 в София. Момчетата на Христо Янев създадоха достатъчно на брой чисти голови положения, но не успяха да реализират.

Още в началните минути на мача врачани имаха 3 чисти положения. В 5-ата минута Смоленски пусна към Переа, който се озова сам срещу Евтимов, но бе блокиран.

Малко по-късно Переа свали топката към Даниел Генов, който се озова сам срещу вратаря, но докосна малко по-силно топката и Евтимов успя да го изпревари.

Мачът продължи с още една добра възможност за Ботев. В 15-ата минута Генов влезе в наказателното поле, центрира към Илкер Будинов, но той бе изпреварен от Улаус Скаршем.

В 20-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Гостите изчистиха центрарина топка пред вратарското поле, но тя попадна у Тибо Вион, който стреля от движение и от над 20 метра реализира първото попадение в мача.

Последва добро спасяване на Федерико Бариос след удар на Джонатан Линдсет.

Ботев създаде още една добра голова ситуация в 29-ата минута. Тогава Бубакар Траоре даде извеждащ пас към Браян Переа, който надбяга Кордоба, но Евтимов успя да се справи.

Малко по0късно Каранга стреля с глава, но Бариос показа добър рефлекс и изби.

В 36-ата минута резултатът стана 2:0. След центринане отдясно Федерико Бариос и Мартин Христов се сблъскаха, стражът изпусна топката, която кацна на крака на Тобиас Хайнц, който вкара за 2:0.

През второто полувреме Тибо Вион вкара след мощен удар от далечно разстояние третия гол в мача.