Ботев загуби от Пирин /Благоевград/

Ботев загуби от Пирин с 1:2 първата контрола между двата отбора тази зима. Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Красимир Станоев се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Краси Костов, което бе продиктувано от груба грешка на Луис Суарес.

Мирослав Маринов изравни с хубав удар извън наказателното поле в края на първата част.

Веднага след почивката Борис Тютюков вкара победния гол за Пирин.

В 9-ата минута Ботев създаде първата по-интересна ситуация пред вратата на домакините. Браян Переа стреля, но слабо във вратаря.

Домакините имаха голова възможност в 15-ата минута, но Краси Костов спаси.

В 16-ата минута Луис Суарес сбърка фатално. Той позволи на Медвед да му открадне топката в наказателното поле, като го остави сам срещу вратаря. Красимир Костов се наложи да извърши нарушение, реферът свири дузпа, която Красимир Станоев реализира.

В 21-ата минута Стефан Гаврилов стреля силно от границата на наказателното поле, но Ковальов изби в корнер. След последвалото разиграване Меси имаше възможност да реализира, но шутът му бе избит в корнер.

Последваха минути, в които момчетата на Даниел Моралес направиха няколко интересни атаки, от които обаче вратата на „орлетата“ не бе сериозно застрашена.

В 27-ата минута Пирин имаше добра възможност, Тютюков не нанесе добър удар.

Само няклоко минути по-късно отново той стреля с глава, но Краси Костов спаси.

Едно от най-чистите положения пропусна Мартин Смоленски, който от няколко метра изпрати топката над вратата на Ботев.

В 44-ата минута Мирослав Маринов изравни. Юношата на Ботев стреля мощно извън наказателното поле и изненада Ковальов за 1:1.

В началото на второто полувреме Антонио Георгиев стреля от дистанция, но Янко Георгиев спаси.

В 49-ата минута Борис Тютюков бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара за 2:1.

В 53-ата минута Венци Бенгюзов стреля мощно от пряк свободен удар, а топката се удари в десния стълб.

В 67-ата минута Христофор Хубчев червен картон, втори жълт, но в игра се появи Бачев.

В поселдните 20 минути на терена за Ботев се появи 8 нови футболисти, като в игра отново се върна Митко Панов, който бе напуснал на почивката.

В 79-ата минута Илкер Будинов стреля опасно, но Бариос спаси.