Локо (Мездра) загуби от Балкан (Ботевград) с 1:3 в контрола

ОФК Локомотив (Мездра) загуби като домакин с 1:3 от Балкан 1929 (Ботевград) в контролна среща, която се игра на градския стадион в Мездра. Проверката бе втора за мездренските „железничари“, след като преди два дни те завършиха наравно - 3:3, при гостуването си на новака в Северозападната Трета лига Пещера (Галата).

Домакините откриха резултата в 27-ата минута, когато Боби Симеонов се разписа с изстрел от границата на наказателното поле, възползвайки се от асистенция на капитана Браиан Стоянов.

В 58-ата минута гостите изравниха - Ангел Ангелов центрира отляво и опорният халф Ясен Георгиев вкара за 1:1.

В 65-ата минута „червено-черните“ бяха близо до гола, но стражът на ботевградчани Калин Дончев парира със сетни сили диагонален удар на Лионел Матадос.

Така се стигна до 71-ата минута, когато синът на бившия национал Емил Кременлиев - Георги, напредна по дясното крило и от малък ъгъл се разписа за 1:2.

В 85-ата минута влезлият като резерва в състава на гостите 16-годишен юноша Николай Миков беше изведен сам срещу вратаря на домакините Кристиян Дяков (с перфектни намеси в няколко критични ситуации) и с техничен удар покачи на 1:3.

До края на срещата се запомни един опасен изстрел на Браиан Стоянов от границата на пеналта, отразен с вещина от стража на „зелените“.

Двубоят бе ръководен от врачанска съдийска бригада: главен рефер - Славян Добрев, с асистенти Илиян Маринов и Славян Бойков.

Съставът на ОФК Локомотив: Кристиян Дяков, Явор Янков, Мартин Михайлов, Александър Костадинов, Михаил Михайлов, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Браиан Стоянов (кап.), Лионел Матадос, Боби Симеонов и Петър Димитров (Методи Янков, Мирослав Янчев, Иван Аспарухов-младши, Паоло Петков и Любослав Валентинов).

Следващата контрола на Локо (Мездра) е в сряда, 8 юли, когато от 19:00 часа Пещера (Галата) ще им върне визитата. В събота, 11 юли, от 18:30 часа спаринг партньор на „железничарите“ на градския стадион ще бъде друг новак в Северозападната Трета лига - Академия Ботев (Враца).