Кариана смачка Спортист в последната си проверка

Кариана се наложи с 5:2 над Спортист /Своге/ в последната си проверка от зимната подготовка.

На терена с изкуствена настилка в Ерден капитанът Евгени Игнатов – Бамзе откри резултата в 26-та минута. Малко по-късно удар на Тони Костадинов мина до сглобката на вратата на домакините. Евгени Игнатов бе съборен в наказателното поле на Спортист в 42-та минута и главният съдия Николай Малджански отсъди дузпа, която Дичев реализира за 2:0. В 44-та минута Макриян Хаджиев се оказа най-съобразителен при едно прострелно центриране и бе точен за 2:1.

Търтов стреля по земята, след пробив от ляво, и на далечната греда Ивелин Илиев – Шакира вкара за 3:1. Емануил Личев се възползва от грешка на защитата на гостите за 4:1. В 66-та минута Стивън Кирилов вкара за 4:2. Минута по-късно вратаря Павел Станев спаси коварен удар на Кирилов. Влезлият като резерва страж на Кариана Юлиян Весков пък не позволи на Хаджиев остана сам срещу него да го преодолее. С пас през центъра Ивелин Илиев изведе Пиер Пиеров, който доведе нещата до 5:2 за Кариана. В неделя ерданчани няма да имат мач с Поморие на старта на пролетния дял на шампионата, след като Поморие няма да продължи участието си във Втора лига.

Кариана: Петър Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Владимир Мичев, Георги Търтов, Емануил Личев, Реджеб Халил, Ангел Бастунов, Евгени Игнатов /к/ /Юлиян Весков, Деян Иванов, Християн Илиев, Симеон Русев, Ивелин Илиев, Пиер Пиеров, Кристиян Апостолов, Владислав Цеков/

Спортист: Станислав Димитров, Милен Кинарски, Симеон Иванов, Богомил Богомилов, Джулио Чарлов, Михаил Петров, Томи Костадинов, Деян Борисов /к/, Мариян Хаджиев, Стивън Кирилов, Калоян Ангелов /Васил Вълчев, Цветелин Янакиев, Радослав Илиев, Борислав Стойчев, Антоан Асенов, Александър Михайлов/