Берое поведе на Ботев /Враца/

Берое и Ботев (Враца) играят при 1:0 под Аязмото. Двата тима се изправят един срещу друг в сблъсък от 14-ия кръг на efbet Лига. Ибрахима Конте откри резултата в петата минута. В клуба от Стара Загора се надяват, че Димитър Димитров ще даде ново начало на отбора. Както е известно, Александър Томаш и неговите помощници хвърлиха оставки след загубата с 1:2 от Славия в миналия кръг. На негово място бе назначен Херо. Бургазлията се завръща към българския футбол и има амбицията да върне заралии в топ 6, а защо не и по-нагоре в класирането.

В първата минута Иван Минчев от домакините пробва мерника си от фаул, но топката мина над вратата. Ибрахима Конте реализира в петата минута след голям подарък от страна на ветерана Апостол Попов. Последният върна нескопосано топката към своя вратар Красимир Костов, а Конте открадна подаването и сам пред голлинията направи 1:0.