Жокеи се бориха за купата на Вършец

За седма поредна година Община Вършец и Конна база „Вършец“ организираха открит турнир по прескачане на препятствия за купата на Общината. Атрактивното събитие бе част от програмата на Празника на курорта, минералната вода и Балкана.
В състезанието взеха участие 30 състезатели от 15 клуба от цяла България.
Любителите на конния спорт се насладиха на невероятното майсторство на жокеите. Стюардите, съдиите, гл. секретар и паркур-майсторът бяха от Националната федерация по конен спорт. Състезанието беше разделено в 4 кръга. В първия паркур победител стана Любир Янков от КБ „Арбанаси“ – Велико Търново, във втория - Мария Крумова (деца) от ККС „Вършец 2014“ и Живко Митев (аматьори) от ККС „Кайлъка“ – Плевен, в третия – Олег Горанов от ККС „Бутан“ и в четвъртия Таня-Мари Димитрова от ККС „Вършец 2014“. Победителите в турнира, заели от І до ІV място в различните категории, получиха купи, медали и парични награди от кмета на община Вършец инж. Иван Лазаров.