Красимир Йончев оглави дирекцията на полицията във Враца

Красимир Йончев оглави дирекцията на полицията във Враца

Красимир Йончев е новият началник на Областната дирекция на МВР Враца. Той заменя на поста Цветко Нинов, обяви днес заместник-министър Кирил Ценкин.

Йончев е роден на 21 септември 1977 г. в гр. Враца. Завършил висше образование през 2004 г. в СА “Д. А. Ценов” гр. Свищов,  специалност „Маркетинг”,

Назначен  за служител в МВР на 24.04.2001 г.,  на длъжност полицай в РУ МВР -Враца. Бил е служител на НСС-МВР-София. Заемал е изпълнителски  и ръководни  длъжности  в  различни  сектори  на територията  на ОД МВР Враца, както и в състава  на ОД МВР Плевен. Бил е началник  на районните управления на МВР в гр.Роман  и  в гр. Бяла Слатина. Последната му ръководна длъжност е началник на сектор „Охранителна полиция“ – РУ-Враца.

Със заповед на министъра на вътрешните работи, считано от 15.08.2023 г., е преназначен за директор на Областна дирекция на МВР - Враца.

 

 

 

 




2023-08-15 16:41:37