Врачански ученици са вицешампиони на България по лека атлетика

Средно училище „Васил Кънчов“-Враца има традиции в областта на леката атлетика. Показателно е четвъртото участие на финали от Ученически игри, като през годините отборите са били различни по пол и възраст.

На състоялите се на 4 и 5 юни на стадион „Тунджа“ в Ямбол финали на Ученически игри 2022/2023 отборът на момчетата във възрастова група V - VII клас с капитан Георги Пенков от 7.г клас и ръководители учителите по ФВС Мария Николова и Калин Григоров се класира на второ място.

В рамките на двата състезателни дни седмокласниците Валентин Руменов, Ивайло Петров, Мартин Кръстев, Кристиян Боянов, Георги Пенков, Радослав Петров и Йоан Младенов и Денис Панев от 6.в клас се бориха мъжки и въпреки сериозната конкуренция завоюваха 2 златни медала – на Георги Пенков в бягането на 100 и на 400 метра, две четвърти  места на Кристиян Боянов съответно на скок на дължина и на бягане на 800 метра, и едно 5. място в бягането на 400 м на Денис Панев. Много малко не достигна на Кристиян да спечели бронзов медал. Четвърти са и участниците в щафетата на 4 х 100 м. В генералното класиране нашите лекоатлети спечелиха сребърните медали.

Поздравления за младите кънчовци, които постигнаха най-доброто класиране на отбор по лека атлетика в Ученически игри от област Враца. Нека им пожелаем още много успехи и за напред достойно да представят своето училище и нашия град.