Ботев Враца подчини Берое

Ботев Враца постигна важна победа с 2:0 срещу Берое и вече заема първо място в плейаутната група. Така момчетата на Даниел Моралес на практика вече не са застрашени от директно изпадане и имат 7 точки преднина пред мястото за бараж. Мирослав Маринов и Даниел Генов вкараха головете за Ботев през второто полувреме. В 6-ата минута Мирослав Маринов получи хубав пас, напредна с топката, но стреля слабо и Иван Караджов улови. В 14-ата минута Ботев Враца можеше да поведе, но Клери Сербер не успя добре да стреля с глава и да намери целта. Ботев имаше нова добра възможност, след центриране на Момчил Цветанов, но Мирослав Маринов не успя да стигне до топката. В 59-ата минута се стигна до първия гол в мача. Красимир Костов изпрати дълго подаване в предни позиции, никой не успя да вземе първа топка и така тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя, напредна и преодоля Караджов за 1:0. Само няколко минути по-късно се стигна и до второто попадение. Чавдар Ивайлов разсече отбраната на гостите с пас към Даниел Генов, който матира Караджов за 2:0. В 67-ата минута влезлият като резерва Серкан Юсеин стреля по посока вратата на Красимир Костов, но той изби в корнер. В 85-ата минута Мартин Кавдански успя да изчисти топката от голлинията и така мрежата на Ботев остана суха.