Монтана с победа след три дузпи и червен картон

Три дузпи, червен картон и победа на Монтана

В драматичен мач Монтана победи с 3:2 Стурмска слава /Радомир/. Главният съдия Георги Гинчев отсъди три дузпи и изгони в последната минута крило на домакините.

Монтанци диктуваха играта на терена на стадион „Огоста”. В 12-та минута с глава капитанът Йордан Йорданов стреля и вратаря Драгомир Петков отби топката, която се отклони в напречната греда и излезе в корнер. В 30-та Реал Лолала бе съборен в наказателното поле на гостите и Фудил Идрисс вкара дузпата за 1:0. Седем по-късно Денислав Мицаков бе спънат в наказателното поле на Монтана и Гинчев посочи бялата точка. Стивън Кирилов би, вратаря Петър Л. Петров усети ъгъла, но не успя да я спаси – 1:1. В 50-та Тунгаров излезе сам срещу стража на гостите, но ударът му бе отбит, при добавката на Лолала тя срещна напречната греда, Георги Янев игра с ръка и съдията даде втора дузпа за домакините. Зад топката застана Лолала. Шутът му срещна дясната странична греда, но Тунгаров внимаваше и я прати в мрежата за 2:1. Монтанци продължиха да търсят решаващ голи и удар на Димитър Буров бе избит от голлинията от Костадин Илиев. След центриране от ляво с глава Цветомир Цанев изравни 2:2. В ответната аката Филип завърши с гол самостоятелния си пробив за 3:2. В 90-та минута можеше да стане красив гол. Фудил Идрисс от центъра видя, че вратаря на Струмска слава е излязъл напред. Опита се да го прехвърли, но Петков със сетни усилия изби в корнер. В 93-та минута Лолала бе сменен, но се забави и Георги Гинчев показа втори жърт картон на крилото на Монтана.

Монтана – Струмска слава 3:2 /1:1/

1:0 Идрисс Фудил /31-дузпа/

1:1 Стивън Кирилов /39-дузпа/

2:1 Антон Тунгаров /51/

2:2 Цветомир Цанев /69/

3:2 Филип Ежике /70/

Монтана: Петър Л. Петров, Андреас Васев /46-Антон Тунгаров/, Стилиян Николов, Димитър Буров, Йордан Йорданов /к/, Стефан Каменов, Борислав Дамянов /39-Мартин Сандов/, Петър Атанасов /66-Филип Ежике/, Мехди Уамри, Идрисс Фудил, Раел Лолала

Струмска слава: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Мартин Костов /к/, Денислав Мицаков, Георги Янев, Кристиян Китов /56-Цветомир Цанев/, Димитър Стоянов /83-Крис Вълчинов/, Стивън Кирилов /82- Симеон Димитров/, Георги Станимиров /82-Томас Добрев/, Александър Златков.