Монтана с грешна стъпка в Самоков

Баскетболистките на Монтана загубиха с 62:69 точки гостуването си на Рилски спортист /Самоков/.

Така младия тим на Маргарита Маринкова записа първа победа в първата тройка. Мачът се реши в заключителните 10 минути. Пътуването до Черна гора и участието във финалната четворка на Адриатическата лига си оказа влияние върху представянето на Монтана. След като си размениха по една четвърт на почивката монтанчанки имаха крехка преднина от 4 точки – 36:32. След подновяването на срещата Монтана поведе с 10 точки, но „скиорките” се върнаха в играта и последната четвърт започна при 50:50. Умората си каза думата от което се възползва Рилски спортист, за да вземе успех над Монтана. Деница Манолова бе най-резултатна за победата със 17 точки, Раня Абурая добави 16. За Монтана 23 реализира Габриела Николова, Шерин Съдърланд завърши с 15. На 8 април монтанчанки са домакин на Берое /Стара Загора/ в последна среща преди плейофите.