Монтана с трудна победа в Самоков

Баскетболистките на Монтана записаха победа с 69:62 точки при гостуването си на Рилски спортист /Самоков/ в мач от първата тройка при жените. За втора поредна среща успеха дойде трудно за монтанчанки.

Момичетата на треньора Николай Господинов показаха тотален превес до почивката и се оттеглиха при 17 точки аванс. Младият тим на Рилски спортист спечели последните две четвърти. По едно време сведе преднината на Монтана до 4-5 точки. В крайна сметка по-опитния тим от Северозапада взе победа. За нея най-резултатна бе Шерин Съдърланд с 25 точки, 21 добави Анджелика Митрашинович, а капитанката Габриела Николова отбеляза 11. За Монтана не игра Александра Петрова. Без Вероника Джикова за Рилски спортист най-резултатна бе Радина Илиева. В сряда Монтана гостува на Войводина /Нови Сад/ в мач от топ 8 на Адриатическата  лига.