Монтана стартира със загуба в Турция

Монтана отстъпи с 2:4 в първата си контролна среща от лагера в Турция. В комплекс „Лара” момчетата на треньора Ферарио Спасов отстъпиха с 2:4 на елитния Самгурали. Съперникът на монтанци е четвърти в първенството на Грузия. Грузинците поведоха с 2:0. Боби Дамянов завърши с гол самостоятелния си пробив. Антон Карачанаков доведе нещата до 2:2 с гол от дузпа, но веднага след това Самгурали отново поведе с 3:2 на почивката. През втората част Спасов направи смени. Грузинците стигнаха до 4:2 с гол от много явна засада. На 31 януари Монтана играе контрола с Локомотив /Ташкент/, 12-ти в елита на Узбекистан.

Монтана игра в състав: Димитър Илиев, Андреас Васев, Иван Михов, Ивелин Георгиев, Йордан Йорданов, Антон Тунгаров, Антон Карачанаков, Димитър Пройчев, Мехди Уамри, Идрисс Фудил, Борислав Дамянов /Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Иван-Йоанис Атанатос, Димитър Буров, Марко Стоичевски, Владислав Цеков, Петър Атанасов, Стефан Каменов, Владимир Айтов, Филип Ежике/