Ботев Враца надви Банско с 3:0

Ботев Враца победи третодивизионния Банско с 3:0 в четвъртата си зимна контрола. Даниел Моралес раздели футболистите на два отбора, които играха по едно полувреме, като 85 минути на терена бе само вратарят Федерико Бариос. Красимир Тодоров и Клери Сербер през първото полувреме и Петко Ганев през второто отбелязаха головете за Ботев.

Мачът започна с натиск на Ботев. Още в 3-ата минута добра атака завърши с хубав пас към Клери Сербер, но той не успя да стигне до топката. След още 2 минути игра Краси Тодоров отправи първия точен удар във вратата на Банско, но стражът се справи. В 12-ата минута Пламен Петров се озова на добра стрелкова позиция и шутира, но в аут. Минута по-късно Чавдар Ивайлов отправи хубав удар, но не сполучи. Същото стори и Красимир Тодоров в 17-ата минута. Първият гол падна в 23-ата минута. Тогава Клери Сербер даде чудесен пас към Том Рапнуи отляво, който центрира в наказателното поле, топката се озова у Красимир Тодоров, който с хубав шут вкара за 1:0. В 42-ата минута Клери Сербер имаше добра възможност да вкара, но стражът на Банско направи акробатично спасяване. Второто попадение падна в 44-ата минута. Тогава Мирослав Маринов даде успореден на вратата пас и от няколко метра Клери Сербер вкара за 2:0.

През втората част Даниел Моралес пусна нови 10 полеви играчи, като мястото си на терена запази единствено вратарят Федерико Бариос. В 55-ата минута Браян Мендоса стреля опасно с глава, но изпрати топката в аут. Третото попадение падна в 72-ата минута. Тогава Ботев имаше възможност да изпълни пряк свободен удар. След центрирането отдясно Петко Ганев с глава вкара топката за трети път в мрежата на Банско.

Следващата проверка е срещу Пирин идната събота.