Монтана се провали у дома, загуби от Дунав

Монтана загуби с 1:3 домакинската си среща от Дунав /Русе/.

Гостите  откриха резултата при първата си възможност. След контраатака в 25-та минута Йордан Йорданов получи пас от дясно и от непосредствена близост вкара за 0:1. До почивката домакините не успяха да направят нищо запомнящо се. Монтанци бяха близо до изравнителен гол в 48-та минута, но влезлият като резерва на полувремето Боби Дамянов не успя да засече топката в малкото наказателно поле след центриране на Буров. В 55-та Мехди Уамри би по диагонола, но вратаря на Дунав Винченцо Ангелов изби в корнер.  Уамри изравни в 66-та минута, като завърши самостоятелния си пробив с гол за 1:1. След центриране на Буров напречната греда спаси гостите. Последваха две попадения на Дунав в 82-та на резервата Преслав Петков и в 86-та отново на Йордан Димитров след грешки в центъра на терена. Така Монтана загуби с 1:3 от Дунав. На 22 септември гостува на Марек /Дупница/ в мач за купата на България.

Монтана – Дунав 1:3 /0:1/

0:1 Йорданов /25/

1:1 Мехди Уамри /66/

1:2 Пр.Петков /82/

1:3 Йорданов /86/

Монтана: Петър Л. Петров, Буров, Иван Йоанис /46–  Дамянов/, Михов /к/, Ганев, Пройчев /68-Каменов/, Иванов, Личев /46-Фудил Идрисс/, Мехди Уамри, Айтов, Хади Бентебал /68-Цеков/

Дунав: Ангелов, Костадинов, Г. Вълчев, Предев, Хасач, Димов /к/88 -Братов, Колев / 77- Върбанов/, Тасков /64-Петков/, Комано, Димитров / 88 – Ст. Вълчев/, Будинов

Жълти картони: Личев, Пройчев, Айтов /М/;  Вълчев, Комано, Върбанов (Дунав)