Ботев победи Хебър в София

Ботев постигна трета победа от началото на шампионата, след като надигра и закономерно спечели гостуването на Хебър в Пазарджик с 2:0. Даниел Моралес направи повторен дебют с три точки, а неговите футболисти пропуснаха още един куп голови положения, които можеха да доведат до разгромен успех.

Двата гола паднаха през първата част. Първо Чавдар Ивайлов стреля и Хлеб Бухал си вкара автогол. След това Йохан Валбуена даде добър пас към Браян Переа, който реализира дежурното си попадение този сезон.

В 3-тата минута Ботев Враца имаше първия шанс да обстрелва противниковата врата. Жан-Пиер да Силва се озова на стрелкова позиция, но изпълнението му беше много неточно.

В 26-ата минута Браян Переа получи в наказателното поле, обърна се и стреля, но не беше точен.

В 37-ата минута Мирослав Маринов овладя на границата на наказателното. Той имаше достатъчно време, защото беше необезпокояван. С добър финт успя да преодолее защитник и стреля опасно, но Петър Дебърлиев успя да избие в ъглов удар. При последвалото центриране Переа стреля с глава, но топката се отби от напречната греда.

Натискът на врачани продължи. И Браян Мендоса имаше добър шанс да стреля към вратата на Дебърлиев, но от дъгата на наказателното поле го направи в аут.

Секунди по-късно логичното се случи и врачани излязоха напред в резултата. Мирослав Маринов изведе Чавдар Ивайлов. Той опита остро подаване към своя съотборник. Хлеб Бухал отклони към собствената си врата и Ботев поведе. Дебърлиев нямаше никакъв шанс да реагира навреме.

В самия край на първата част Ботев Враца удвои преднината си. Йохан Валбуена проби отляво и намери с хубаво подаване навлезлия на скорост Браян Переа. Колумбиецът се измъкна зад защитниците на Хебър и с хладнокръвие преодоля Дебърлиев за 2:0.

В 79-ата минута Йохан Валбуена се възползва от оставеното му свободно пространство. Той проби през центъра и стреля мощно. Топката беше в обсега на Дебърлиев и той изби.

В последната редовно минута от мача Даниел Генов изпълни пряк свободен удар от нелоша стрелкова позиция, но не уцели вратата.

Хебър – БОТЕВ 0:2
0:1 Хлеб Бухал (40), 0:2 Браян Переа (45)

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 20. Меси Биатумусока, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов (84 – 9. Даниел Генов), 24. Стефан Гавраилов (80 – 10. Сантиаго Монтоя), 19. Браян Переа (74 – 91. Венцислав Христов), 17. Чавдар Ивайлов (80 – 6. Антонио Георгиев), 88. Йохан Валбуена, 21. Жан-Пиер Да Силва (83 – 18. Клери Сербер)