Фенове на Ботев искат оставката на Росен Кирилов след загубата от Пирин

"Никога до сега не сме искали оставката на треньор в "Ботев"- Враца. Точно обратното - дори след редица поредни загуби сме били винаги зад треньорите и футболистите, бранещи цветовете на любимия отбор. Днес за съжаление е първият път, в който го правим. Всички фенове забелязват разликата между класата на отбора и показаното на терена в мачовете. За мотивация изобщо няма да говорим. Незабавна оставка на Росен Кирилов!", казаха фенове на Ботев /Вр/. Това обявиха те в социалните мрежи, след загубата в петъчната вечер от Пирин.

Ботев загуби с 1:2 гостуването  в Благоевград. Врачани поведоха в резултата в края на първото полувреме, когато Петър Занев си отбеляза автогол. Едно от новите попълнения Том Рапнуи центрира в наказателното поле, Янко Гергиев и Петър Занев не успяха да се разберат и опитния защитник си вкара топката в мрежата.

Домакините изравниха само минута по-късно, когато Станислав Костов вкара след изпълнение на ъглов удар. В 68-ата минута Красимир Станоев направи обрата за Пирин пълен, след като засече с глава центриране на Вячеслав Велев. Десет минути преди края на редовното време „орлетата“ останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Венцислав Бенгюзов.

Дебют за Ботев направиха преотстъпените от Тулуза Том Парнуи и Клери Сербер, които започнаха като титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути.

БОТЕВ: 76. Красимир Костов (к), 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (62′ – 91. Венцислав Христов), 18. Клери Сербер, 20. Меси Биатумусока, 21. Жан Пиер Да Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Рапнуи, 88. Йохан Валбуена (84′ – 23. Браян Мендоса)