Ботев (Враца) победи Спартак (Варна)

Ботев (Враца) надви у дома последния Спартак (Варна) с 1:0 в последния мач от шестия кръг на efbet Лига и задмина Левски на деветата позиция, но "сините" са с три срещи по-малко. Браян Переа (17-дузпа) вкара единствения гол във вратата на "соколите", които остават на дъното във временното класиране.

Домакините натиснаха от самото начало и още в 4-ата минута вратарят на гостите Иван Дичевски се намеси отлично след изстрел на Мирослав Маринов. Десетина минути по-късно Генади Луго направи нарушение срещу Фераресо и врачани получиха дузпа, а в 17-ата минута Браян Переа бе точен от бялата точка за 1:0.

Натискът на домакините продължи и след гола, а Дичевски изби опасен изстрел с глава на Даниел Генов и след това удар от воле на Мирослав Маринов, след който топката срещна и гредата.

В 27-ата минута гостите удариха греда. Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев се измъкна от защитата на Ботев и отправи удар с глава, пращайки топката в напречната греда. До края на първата част нямаше други голови положения.

След почивката Спартак опита да натисне в търсене на изравнителен гол, но вратарят Красимир Костов не допусна да го изненадат.

В 59-ата минута Жан Пиер Да Силва центрира в наказателното поле на гостите, където Браян Мендоса стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. Две минути след това Дичевски отрази силен изстрел на Жан Пиер Да Силва.

Играта се накъса с множество нарушения, а в 80-ата минута Дичевски с една ръка изби в корнер коварен изстрел на Даниел Генов от пряк свободен удар. Седем минути по-късно Браян Переа излезе на чиста позиция и изпусна страхотен шанс за втори гол.

След втората си победа за сезона Ботев (Враца) събра 7 точки и измести Левски от деветата позиция, като "сините" са с точка и три мача по-малко. "Соколите" допуснаха пето поражение и остават на дъното само с една точка.

В началото на мача играчите на Ботев(Враца) и Спартак(Варна) излязоха на терена, облечени с тениски на инициативата “Избери живота".

Футболистите, ръководствата на отборите и публиката дадоха пълната си подкрепа за инициативата и се обявиха против войната по пътищата!
 "Заедно можем да променим черната статистика! Нека да бъдем разумни и трезви зад волана", призоваха инициаторите.