Ботев 2 разгроми Дреновец с 4:0

Дублиращият отбор на Ботев постигна победа с 4:0 в третата контролна среща от лятната подготовка. Съперник на момчетата на Ивайло Димитров бе тима на ФК Дреновец. Младите играчи нанесоха своя удар още през първото полувреме, когато успяха да отбележат и четирите попадения. Три гола вкара Радослав Захариев, който оформи хеттрика си до 24-ата минута. Головата серия започна още в 4-ата минута, когато Захариев получи топката от десния фланг и с хубав удар с левия крак направи безпомощен стража на гостите.

В 18-ата минута капитанът Ивайло Тодоров подаде към Асен Русинов, който продължи към Захариев и то с мощен удар направи резултата 2:0. В 24-ата минута Иван Нешков изведе Захариев сам срещу вратаря и нападателят отбеляза третото попадение в срещата. Четвъртият гол бе дело на Асен Русинов, който получи много добър пас от Иван Нешков. Малко преди това гостите имаха възможност да изпълнят дузпа, която Федерико Бариос спаси.

„Доволен съм от мача. Направихме хубави неща. Създадохме голови положения, вкарахме голове. Играта бе добра“, каза след срещата старши треньорът на Ботев II Ивайло Димитров. Следващият мач на дублиращия тим е в събота (20 юли) от 19:00 часа срещу Славяново отново във Враца.